Ana Sayfa / Home Page

  

 

"Zamanı geldiğinde istemediğiniz şeylere hayır demeyi öğrenebilirsiniz, 

ama asıl zorlu ders istediğiniz şeylere hayır demeyi öğrenebilmektir."

 

"When the time comes you may learn to say no to the things that you do not want, 

but the most challenging lesson is learning to say no to the things that you want." 

    

~ Güneş İlhan ~

   

Sınırlar

 

Sınırlar bizi tanımlar. Neyin ben olduğunu ve neyin ben olmadığını tanımlar. Sınır, beni bir sahibiyet duygusuna yönlendirirerek, bana benim nerede bittiğimi ve bir başkasının nerede başladığını gösterir.

 

Sahiplenecek ve sorumluluk üstlenecek olanın ben olduğumu bilmek bana özgürlük sağlar. Kendi hayatımın sorumluluğunu almak bana farklı seçenekler sunar. Sınırlar iyiyi içeride, kötüyü ise dışarıda tutmamıza yardımcı olur. Sınırlarınızı belirlemek kaçınılmaz olarak seçimlerinizin sorumululuğunu üstlenmenizi de getirir. O seçimleri yapan sizsiniz. Onların sonuçlarıyla yaşaması gereken de sizsiniz. Ve sizi mutlu olacağınız seçimleri yapmaktan alıkoyan da sizsiniz. Kendi düşüncelerimize sahip çıkmamız ve kendimizi çarpık düşüncelerden arındırmamız gerekir.

 

Henry Cloud & John Townsend'in "Sınırlar: Hayatınızı Kontrol Etmek İçin Ne Zaman Evet, Ne Zaman Hayır Demelisiniz" isimli kitabından alıntı, Sistem Yayıncılık

  

 

Boundaries

 

Boundaries define us. They define what is me and what is not me. A boundary shows me where I end and someone else begins, leading me to a sense of ownership. 

        

Knowing what I am to own and take responsibility for gives me freedom. Taking responsibility for my life opens up many different options. Boundaries help us keep the good in and the bad out. Setting boundaries inevitably involves taking responsibility for your choices. You are the one who makes them. You are the one who must live with their consequences. And you are the one who may be keeping yourself from making the choices you could be happy with. We must own our own thoughts and clarify distorted thinking.

 

From "Boundaries: When to Say Yes, How to Say No, to Take Control of Your Life", by Henry Cloud & John Townsend, Zondervan Publishing


 

    

sembolizm@gmail.com

   

©2012-2017, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu sitedeki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.