Ana Sayfa / Home Page

 

        

   

Kitabı açacağız, sayfalar boş. 

İçine kelimeleri biz yazacağız. 

Kitabın adı Fırsat, ilk bölümü ise Yılbaşı.

 

~ Edith Lovejoy Pierce ~

 

We will open the book. Its pages are blank. 

We are going to put words on them ourselves. 

The book is called Opportunity and its first chapter is New Year’s Day.


~ Edith Lovejoy Pierce ~

  

 

Yeni Yıl Dilekleri

Dilerim önümüzdeki yıl hatalar yaparsınız.

Çünkü eğer hatalar yapıyorsanız, yeni şeyler yapıyor, yeni şeyler deniyor, öğreniyor, yaşıyor, kendinizi zorluyor, kendinizi değiştiriyor, dünyanızı değiştiriyorsunuz demektir. Daha önce hiç yapmadığınız şeyler yapıyor ve en önemlisi, Bir Şeyler Yapıyorsunuz demektir.

Dolayısıyla benim sizin için, ve hepimiz için ve kendim için dileğim bu. Yeni Hatalar Yapın. Görkemli, muhteşem hatalar yapın. Daha önce hiç kimsenin yapmadığı hatalar yapın. Her ne ise, ister sanat, ister aşk, ister iş, ister aile, isterse de hayat; yeterince iyi değil ya da mükemmel değil diye donup kalmayın, durmayın ve kaygılanmayın. Yapmaktan korktuğunuz her ne var ise, Yapın.

Hatalarınızı yapın, gelecek yıl ve daima.

Neil Gaiman

  

  

New Year Wishes

I hope that in this year to come, you make mistakes.

Because if you are making mistakes, then you are making new things, trying new things, learning, living, pushing yourself, changing yourself, changing your world. You're doing things you've never done before, and more importantly, you're Doing Something.

So that's my wish for you, and all of us, and my wish for myself. Make New Mistakes. Make glorious, amazing mistakes. Make mistakes nobody's ever made before. Don't freeze, don't stop, don't worry that it isn't good enough, or it isn't perfect, whatever it is: art, or love, or work or family or life.

Whatever it is you're scared of doing, Do it.

Make your mistakes, next year and forever.

Neil Gaiman


 

    

sembolizm@gmail.com

   

©2013-2022, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu sitedeki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.